(ФОТО) ГОРДОСТ: Ќерката на Влатко Стефановски стана доктор на науки во Италија

Ана, ќерката на легендарниот гитарист Влатко Стефановски, стана доктор на науки. Таа го одбрани докторатот на Универзитетот во Падова, Италија, а Влатко веднаш и се пофали дека таа докторирала и објави заедничка слика на „Инстаграм“.


View this post on Instagram

#thankyou #brijuni #kazalisteulysses


A post shared by Vlatko Stefanovski (@vlatko_stefanovski_official) on

„Мојата ќерка Ана само што ја одбрани докторската дисертација на Универзитетот во Падова“, напиша тој.

Ана по професија е дизајнер и претходно магистрираше дизајн во Италија. Синот Јан, пак, од пред неколку години свири тапани во триото на Стефановски.Влатко често говори дека е горд на своите две деца и на успесите што ги остваруваат во животот, нагласувајќи дека иако тие сега живеат во друго време од она во кое растел тој, сепак израснале во прекрасни млади луѓе.

View this post on Instagram

#vstrio in #kocani last night… #thank you all for the warm welcome!

A post shared by Vlatko Stefanovski (@vlatko_stefanovski_official) on

View this post on Instagram

Среќна матура Јан Стефановски!

A post shared by Vlatko Stefanovski (@vlatko_stefanovski_official) on

Инаку Влатко Стефановски е роден во Прилеп, 24 јануари 1957 – македонски рокер, поп и џез музичар, основач на „Влатко Стефановски Трио“, и еден од основачите на групата „Леб и сол“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Тони Цетински бил на трансплантација на коса, СЕ’ објавил на Инстаграм

ТОНИ Цетински објави на Инстаграм дека решил да направи трансплантација на коса. „Одамна имам желба …