Овие љубовни комбинации на хороскопските знаци се „спој“ од пеколот

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Можеби сте биле привлечени од љубов на прв поглед, но постои добра шанса на овие знаци врските да не им траат, ниту пак среќно ќе завршат:

Јарец и Стрелец
Овие два знаци се сосема различни. Луѓето родени во Јарец лесно се разочаруваат и, иако велат дека љубовта не им е најважна, нивниот сон е да го пронајдат својот душевен дух.

Лав и Риби
Лавовите сакаат да му се предадат на партнерот. Тие не толерираат жалења и песимизам, така што само разочарани и фрустрирани можат да излезат од врската со Рибите.

Водолија и Бик
Водолијата е знак кој секогаш се стреми кон својата слобода и не оптоварување. Ова е причината зошто личноста родена во ликот на Бик е најлошиот можен избор за Водолија бидејќи Бик бара стабилност и постојана врска.

Терезија и Скорпија
Терезијата бара љубов на долги патеки, посветеност, мир и лојалност. Скорпијата не може да обезбеди ништо од тоа затоа што е крајно песимистички, мрзлив и безгрижен.

Овен и Девица
Лицата родени во знакот на Овен се многу едноставни, неоптоварени и не сакаат да разговараат за љубовни прашања. Затоа, Девицата е слаб избор како партнер за Овен поради постојаната потреба за внимание и својата комплицираност.

Бик и Близнаци
Иако Биковите се одличен материјал за врска и се многу толерантни, тие не можат ниту да толерираат секој. Близнаците е тешко да се скрасат и смират, па лојалниот знак како Бик може само да ги доведе до лудило.

Рак и Стрелец
Раковите се вистински емотивци и бараат вистинска љубов, која, за жал, не можат да ја најдат во Стрелец. На Ракот му треба некој кој ќе се труди околу него и да му покаже вистински емоции и љубов.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за понеделник, 15.08.2022: Очекувате премногу од нечии ветувања или од личност која упорно се обидува да ве наведе на своите емотивни планови…

Овен Љубов: Партнерот не може да ви пренесе се што би сакале да слушнете или …