(ВИДЕО) Евро фест 2019: „Те сакам“ на Ѓоко Ѓорчев најслушана песна – но плени и со своите евергрини!

Синоќа во ДОМ на Армија во Скопје се одржа „Евро фест“ а наградата за најслушана песна му припадна на Ѓоко Ѓорчев за темата „Те сакам“(Сашо Ѓорѓиев, Огнен Неделковски,Филип Стевановски)…
Но, по тој повод Ѓоко Ѓорчев имаше и шоу програма на која изведе неколку од своите најпознати евергрин  кавери, а за ова неделно попладне ви препорачуваме да ја слушнете „I’ll never fall in love again“…познатиот хит на Том Џонс на кој Ѓорчев му даде нова енергија и емоција…


#OD #SINOKJASNATA #ŠOU #PROGRAMA#EVROFEST 2019 #GIDINA#ILL #NEVER #FALL #IN #LOVE #AGAIN💕🎶…


Gepostet von Gjoko Gjorcev am Sonntag, 22. September 2019

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Тони Цетински бил на трансплантација на коса, СЕ’ објавил на Инстаграм

ТОНИ Цетински објави на Инстаграм дека решил да направи трансплантација на коса. „Одамна имам желба …