Дневен хороскоп за сабота, 21.09.2019:Најдобро е денес да се повлечете и во мир да го слушате вашиот внатрешен глас- не дозволувајте другите да ги уништат вашите соништа и да ве обесхрабрат

Јупитер во квадрат со Нептун најмногу денес ќе ве погоди сите вас кои го имате овој аспект напишан во наталната карта, нагласувајќи ја важноста да ја слушаме сопствената интуиција, како и потребата прво да мора да веруваме во себе и во самите себе. И покрај тоа што можеби на другите им изгледате како сонувачи, вие во себе го знаете вашиот пат и затоа не дозволувајте другите да ги уништат вашите соништа и да ве обесхрабрат. Затоа, најдобро е  денес да се повлечете и во мир да го слушате вашиот внатрешен глас …
Ви посакуваме се најдобро.
Овен
Работа
Внимавајте на нови идеи, но бидете во тек и следете ги тековните настани на деловната сцена без непотребни коментари. Нема причина да се чувствувате несигурни во друштво на соработници.
Љубов
Со вашиот изглед или стил на изразување, привлекувате многу внимание и делувате шармантно на светот околу вас. Сепак, постои личност на која треба да и го подарите најубавиот дел од себе.
Здравје
Нема промени.
Бик
Работа
Важно е да се одржи добра деловна репутација или да се оправда нечија доверба. Размислете за промена на условите во деловната соработка. Користете го вашиот авторитет во круцијално време.
Љубов
Имате повисоки емоционални очекувања отколку што можете да ги реализирате. Компромисот е добро решение, под услов да добиете максимално внимание што партнерот може да ви го даде.
Здравје
Контролирајте го притисокот.
Близнаци
Работа
Животната средина ве поддржува да ги извршите вашите деловни интереси. Новите идеи што им ги предлагате на соработниците ја потврдуваат вашата оригиналност во размислувањето и вашата подготвеност да прифатите низа заеднички цели.
Љубов
Расположени сте за нова љубовна романса и не ги криете вашите намери. Сакате да постигнете сè во вашето срце и душа.
Здравје
Одлично.
Рак
Работа
Имате јасни цели и упорно ги браните вашите деловни интереси, затоа има различни коментари во кругот на соработници. Нема потреба да се прават деловни компромиси.
Љубов
Забележувате дека нешто необично се случува со партнерот, но не обрнувате доволно внимание на заедничките теми.
Здравје
Можна главоболка.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – Свештеник (81) починал во болница, неговиот сопруг (27) инаку романски танчер вели;„Плачев 2. дена, тоа е доволно, сега ќе уживам во парите!“

Пензиониран свештеник (81) кој се оженил со 27-годишен романски танчер починал во болница во Букурешт, …