(ВИДЕО) МАКЕДОНСКАТА ПЕСНА НАЈУБАВА ВО СВЕТ: Култната „Зајди, зајди“ се користи за разни пригоди па и’ во гимнастика

Гледате Светско првенство во гимнастика и одеднаш ве погодуваат некои добро познати ноти…Тоа никако не може да ве остави рамнодушни…Не, ќе ви надојдат солзи во очите и ќе ги пуштите со онака со едно тешко – Ех….

Токму „Зајди, зајди“ беше избор на тимот на младата (17. годишна) гимнастичарка Александра до Италија за нејзиниот настап на Светското првенство во гимнастика, минатата година, за нејзината вежба на партер…
Погледнете и уживајте и’ во музиката и во вежбата…

Quando Italia e Macedonia si combinano può solo essere medaglia 👏👏👏 Alexandra Agiurgiuculese

Gepostet von Macedoni am Samstag, 15. September 2018

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Рафаел Надал се ожени со Мариа Франциска Перелјо: На свадбата најблиските но и поранешниот крал Хуан Карлос!

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал и неговата долгогодишна девојка Мариа Франциска Перељо – Чиска, се венчаа …