(ФОТО) Среќен роденден на Симон Трпчески: Најдраг подарок блузата дизајнирана од ќерката!

На 18. септември македонскиот маестро Симон Трпчески имаше роденден, јубилејниот 40.тти. И’, како секогаш кога станува збор за него – се е некако скромно, едноставно, симпатично…
Така било и на неговиот роденден…Подароците, тортата, ерменскиот коњак се само дел од роденденската прослава но најважен подарок е блузата дизајнирана од неговата ќерка Лара …со што маестро Трпчески се пофали на својот профил на фејсбук.
„Ви благодарам за сите прекрасни пораки и желби за мојот роденден!
Фантастични подароци, блуза дизајнирана од мојата ќерка и мојата омилена торта, подготвена од мојата сестра!
… плус, Ерменски коњак!Љубов, храна и пијалоци може само да ја направат музиката поубава!“
, напиша нашиот маестро на својот профил на Фејсбук и постави неколку фотографии…


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Хоророт што го преживеала оваа жена не би му го посакале ниту на најлошиот непријател: Била силувана осум часа, а потоа полиена со киселина!

Кејти Пајпер била мис и модел на врвот на нејзината кариера кога нејзиното момче најмило …