ПРОНАЈДЕН МРТОВ ВО СТАНОТ: Познатиот музичар починал на 75. години!

Рик Окасек (75) од групата „The Cars” е пронајден мртов во својот стан на Менхетн, јавила полицијата.
Њујоршката полиција во неделата навечер навела дека полицајците одговориле на итен повик и околу 16. часот, по локално време, го пронашле Окасек и дека немало знаци на криминални дејстија. Исто така навеле дека причината за смртта ќе се утврди со обдукција.
Во мај минатата година, манекенката и глумица Паулина Поришкова, преку социјалните мрежи, објавила дека таа и Окасек се разделиле после 28. години брак.
Екран.мк/TMZ

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Вдовицата на Коби Брајант неутешна: „Денес таа би матурирала!“

Ванеса Брајант и оддала почест на покојната ќерка Џиана на денот кога требало да заврши …