(ВИДЕО) КАКОВ ГЕСТ: Учениците го изненадиле професорот кој секој ден пешачел 8 км до школо – Еве како реагирал!

Професорот Цезар Пунзалан од Филипини работи веќе долго време во училиштето. Секој ден пешачо дури 16 километри, 8 км до училиштето и 8 км назад кон својата куќа, што секако не е лесно после напорниот ден на работа.
Неговите ученици, кои многу го ценат и почитуваат, решиле да соберат пари и да му купат подарок што барем малку ќе му помогне при пешачењето. Му купиле удобни чевли и ја снимиле неговата реакција во училницата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскопски парови кои во креветот имаат експлозија на страст

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …