(ВИДЕО) Вин Дизел објавил снимки зад кулисите:„Ова се Брзи и бесни 9!“

Во видеото, полициските автомобили бркаат, а потоа доаѓа црн автомобил и застанува. Потоа, снимателите трчаат кон автомобилот и го снимаат Вин како излегува и гледа наоколу…


Американскиот филмски актер Вин Дизел (52) обожавателите на „Брз и бесни“ ги почестил со сцена зад кулисите. Неговата „специјална“ сцена се случи на улиците на Единбург. Во видеото, полициските автомобили бркаат, а потоа доаѓа црн автомобил и застанува. Потоа, снимателите трчаат кон автомобилот и го снимаат Вин како излегува и гледа наоколу.

„Да, ова се ‘Брзи и бесни 9’, а денес сум благословен како што бев на денот кога започнавме“, вели актерот. Камерите потоа се фокусираат на луѓето, кои го гледаат снимањето во толпата.
Во филмот играат и Џон Сена (42), Мишел Родригез (41), Шарлиз Терон (44), Хелен Мирен (74) и Натали Емануел (30). Снимањето на овој филм не помина без драма. Имено, каскадерот и дублер на американскиот актер Вин Дизел падна на главата од висина од околу десет метри додека снимаше една од сцените. Тој бил пренесен во болница со хеликоптер. а Дизел беше во тотален шок. Несреќата се тврди дека се случила откако се пробиле безбедносните кабли додека скокал од балконот. Тој, наводно, се здобил со тешки повреди на главата. Тие се плашеа од најлошото, но во моментов е стабилно.

View this post on Instagram

Half way through production… all love. #Fast92020

A post shared by Vin Diesel (@vindiesel) on

„Вин Дизел беше таму секунди подоцна. Тој беше шокиран и ги создржуваше солзите. Тој виде што се случи“, рече извор близок до актерот.
Ова не е првпат Дизел да доживее трагедија додека снима. Неговиот дублер, Хари О’Конор, беше убиен во брз чамец врзан за бродоградилиште во 2002 г. на сетот ‘xXx’. Неговиот колега од филмот „Брзи и бесни“ Пол Вокер почина на 40-годишна возраст во сообраќајна несреќа додека го снимаше седмото продолжение на франшизата во 2013. година.
После деветтиот филм, планиран е финалниот филм, „Брзи и бесни 10“, кој ќе биде објавен на 2. април 2021 година, а засега е непознато дали и за кога ќе се премести.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Здрава и фит жена споделува четири симптоми на рак на тироидната жлезда кои ги игнорирала

На КРИСТИНА Мекнајт, која сега има 35. години, и бил дијагностициран рак на тироидната жлезда …