(ФОТО) ПОРАДИ ДАВАЊЕ МИТО – ОЧАЈНАТА ДОМАЌИНКА ЌЕ ОДИ НА РОБИЈА: Глумицата фелисити Хофман е осудена во аферата „Елитни колеџи“ – ја чека и „голема казна“!

Како дел од аферата „Елитни колеџи“, позната американска актерка, ѕвезда на серијата „Очајни домаќинки“, Фелисити Хофман беше осудена на 14. дена затвор за вмешаност во скандал со мито.


Хофман беше осуден во федералниот суд во Бостон, откако во мај се изјасни за виновна за делото измама, објави АП.
Актерката е казнета и со парична казна од 30.000 американски долари, како и 250. часа услуга во заедницата и една година надзор.

Таа признала дека платила 15. 000 УСД за да добие консултант во колеџ кој ќе ги поправи одговорите на приемниот испит на нејзината ќерка во 2017 година.

Фелисити Хофман е првата од 34. родители обвинети во оваа афера на која и е изречена казна.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Белгискиот нобеловец категорично тврди: Кога вака постите, телото може да се избори со рак и деменција!

На вас е што јадете и кога јадете, но научните истражувања велат дека е подобро …