(ФОТО) ГОРДОСТ МАКЕДОНСКА НА СВЕТСКИ КУП: Катерина Ацевска со 16. зрачно сонце на највисокото скалило на пиедесталот!

Катерина Ацевска покажа надмоќ и храброст против најсилните противнички и на величенствен начин триумфираше на „Балкан опен Светскиот куп во џиу џицу“ во Букуреш – Романија, што е еден од поголемите успеси на македонските натпреварувачи.

 

БРАВО КАТЕРИНА АЦЕВСКА ШАМПИОН СО МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ – ШЕСНАЕСЕТ ЗРАЧНОТО СОНЦЕ❤🌞

Ацевска во категоријата до над 63 килограми во јуниорска конкуренција во борби убедливо ги совлада противничките од Укрина и Русија, а во финалето ја совлада Гркинката Софија Квалаки со 16-5.

Ретко кој наш спортист триумфирал вака убедливо над велесилите како што се Украина и Русија.

Извор: ipon.mk

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Вдовицата на Коби Брајант неутешна: „Денес таа би матурирала!“

Ванеса Брајант и оддала почест на покојната ќерка Џиана на денот кога требало да заврши …