(РЕЦЕПТ) Жабуркајте ја оваа течност 60. секунди во устата и сите „наслаги“ од забите ќе исчезнат

Сите ние сакаме да ја задржиме хигиената на устата и да имаме што е можно поубави и побели заби. Еве како да направите здрава водичка за устата.
Прв рецепт:
неколку капки масло:
– нане
– пеперминт нане
– лимон
– анасон
Ставете неколку капки од овие масла во чаша вода и исплакнете ја устата.
Втор рецепт:
половина чаша свеж рузмарин
1 чаша свежо нане
2 чаши вода
Ставете ја водата да зоврие и додадете ги билките. Варете неколку минути. Потоа оставете да отстои една минута, исцедете и оставете да се излади. Кога е ладно, исплакнете ја устата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Еве кои се симптомите на најчестите форми на деменција

ИМА дури 200 различни форми на деменција, а четири се најчести кај пациентите. Деменцијата е …