Дневен хороскоп за недела, 15.09.2019: Овој ден е инспириран од добра, свежа, здрава движечка енергија – бидете активни денес, движете се и бидете весели и насмеани, правејќи го вашиот ден поубав!

Месечината влегува во знакот на Овен, и овој ден од самото осимнување е инспириран од добра, свежа, здрава движечка енергија! Фатете ја со двете раце и со многу елан тргнете во новиот ден. Бидете активни денес, движете се и бидете весели и насмеани, правејќи го вашиот ден поубав. Подготвени сте да започнете со некои работи од нула, а ние ви испраќаме ветер во грбот!
Само напред и само храбро!
Овен
Работа
Ovan
Договорот со едно лице повеќе укажува на потенцијален неуспех отколку на нова можност за успешна соработка. Вреди да се прифати непосреден пораз како трезвена или добра деловна лекција.
Љубов
Во средбата со саканата личност, не можете да помирите различни интереси. Додека вие делувате сомничаво, партнерот реагира премногу воздржано.
Здравје
Несоница.
Бик
Работа
Вие внимателно ги анализирате новите случувања во деловната сцена и откривате разни неправилности. Тоа ви дава право да инсистирате на вистината или да се соочите со неистомислениците. Поширокиот преглед на можните решенија носи поголем успех.
Љубов
Во средбата со саканата личност, мора да имате доволно сила да ја прифатите целосната вистина за некои вообичаени ситуации или работи што не ви се допаѓаат.
Здравје
Преоден нервоза.
Близнаци
Работа
Некој јасно кажува дека сте во поволна позиција. Важно е правилно да ги усогласите вашите интереси со оние добро наведени бизниси во круговите за соработниците.
Љубов
Делувате многу ентузијастички и самоуверено во многу средби. Бидете доволно имагинативни и третирајте го партнерот со посебниот љубовен третман што го заслужува.
Здравје
Слаба циркулација.
Рак
Работа
Очекувате поповолна деловна состојба, но сепак до вас допираат нејасни коментари или незадоволство. Не дозволувајте некој да ве испровоцира. Внимавајте на една влијателна личност.
Љубов
Повремено, губите емоционална контрола, но треба да покажете повеќе разбирање за различните побарувања или интереси што ги има вашата сакана личност.
Здравје
Најдете начин да се опуштите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – Свештеник (81) починал во болница, неговиот сопруг (27) инаку романски танчер вели;„Плачев 2. дена, тоа е доволно, сега ќе уживам во парите!“

Пензиониран свештеник (81) кој се оженил со 27-годишен романски танчер починал во болница во Букурешт, …