Починал пејачот на легендарната „Два билети за рајот“

Еди Мани, плодниот пејач и текстописец чии песни „Baby Hold On“, „Two Tickets to Paradise”, „Shakin” и “Take Me Home Tonight”, кој ја снимил популарната музика во 1980-тите, починал денес (13 септември). Тој имал 70. години.
Во изјавата дадена од неговото семејство се вели: „Семејството Мани се кае што објави дека Еди починал мирно рано утрово. Со сериозно срце се збогуваме со нашиот сопруг и татко ми. Не можеме да го замислиме нашиот свет без него. Благодарни сме што тој ќе живее вечно преку својата музика“.
Мани неодамна откри дека му бил дијагностициран рак на хранопроводникот од стадиум 4.
Реалното телевизиско шоу за Муни и неговото семејство, „Вистински Муни“, се емитуваше на телевизијата AXS почнувајќи од април 2018 година. Тоа го следеше неговиот живот дома и со семејството, откривајќи ги неговите здравствени борби.


Муни го направил неговиот дом во заливот Беј, каде што редовно настапувал во градските клубови. Ѕвездата од почетните години на Ем-Ти-Ви  во време на кои глумел во серија на комични музички спотови, забележа голем успех со „Baby Hold On“, „Two Tickets to Paradise”, „Shakin” и во 1986 година со “Take Me Home Tonight”. Тој имал договор  со Колумбија Рекордс и издал 11 албуми во текот на неговата кариера.
Во интервјуто за „Ролинг Стоун“, направено минатата година, Муни рече дека, и покрај неговите низа хит песни, тој „го промашил бродот кога треба да се дојде до големи пари. Децата не се во затвор, не се на рехабилитација, никој не го уништи автомобилот оваа недела и се’ уште има млеко во фрижидер. Имам добар месец“, открил популарниот автор.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПЕТ РАБОТИ КОИ ТРЕБА ДА ГИ ПОЧИТУВА СЕКОЈА СВЕКРВА: Само така ќе има совршен однос со синот и снаата

Сите знаеме за стереотипот за свекрвите, кој не е најпозитивен. Меѓутоа, во пракса често е …