(ФОТО) ЧУДА НА МЕДИЦИНАТА – Момче се родило со расцеп на усна и непцето: Еве како изгледа денес!

Мајката Меган Томпсон од Бирмингем благодарение на вештата операција за санирање на расцепот на непцето ја слави неверојатната насмевка на својот син.
Меган вели дека на нејзиното бебе му било дијагностицирано расцепана усна и непце додека било во матката. Оваа состојба се јавува кога делови од лицето на бебето не се поврзуваат правилно за време на развојот во матката.
Нејзиниот син Џорџ ја наследил состојбата од неа затоа што таа исто така е родена со расцеп на усната и досега имала 7. операции за да ја поправи.

„Бев навистина вознемирена кога дознав бидејќи се чувствував виновна. Никогаш не сум видела бебе со расцеп на усните, па се загрижив дали ќе можам да се грижам за него. Но, кога се роди, сите мои стравови исчезнаа. Мислев дека тоа е најубавата работа. Јас и Томи бевме навистина среќни “, рекла Меган.
Кога се роди, Georgeорџ имал голема дупка под носот што било причина да не цица и да го загуби слухот во едното уво. Сега 16-месечно бебе поминало низ две успешни операции, една на 6. месеци, а другата на 11. месеци.
„Тој напредува сега и го глетката како по првпат се смее по операцијата е неверојатно.Изгледа многу посреќен. Сега е како и другите деца“, рекла мајката Меган, и додала:.

„Повеќето луѓе беа љубезни кога ќе го видоа Џорџ пред неговите операции, но јас секогаш ќе се сеќавам кога еден старец дојде кај мене и ми рече: ‘Кога ќе му го поправиш лицето?'”
Georgeорџ ја имаше својата прва операција со само 6. месеци. Бебето се чувствувало непријатно, но неговата мајка вели дека резултатите се неверојатни. „Изгледаше неверојатно. И рефлуксот беше многу подобар “, рекла Меган.
После операцијата на 11. месеци,Џорџ сега може да стори се’ што може да направи и нормално бебе. И неговата мајка сака луѓето да знаат дека не е крај на светот да се има такво дете.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) МАЦ2020: Најдобра песна за Влатко лозановски: „Доаѓам од Македонија а не од таа земја со додаток што ја спомнавте!“

На синоќешното издание на МАС2020, статуетката за признанието за најдобра поп песна, во конкуренција помеѓу …