(Рецепт) СЛАВНА БЛОГЕРКА ТВРДИ: Поради оваа СМЕСА килограмите се топат брзо – отстранува првут, косата побрзо расте а кожата е затегната

Ако сакате вашата кожа да биде без акни, а косата да ја ослободите од првут, како и да го поттикнете растот на косата, доволно е само една домашна мешавина од само 4. состојки.
Блогерката Фара Дукаи, една од највлијателните во светот, тврди дека ги оживеала косата и кожата благодарение на „волшебната“ мешавина која можете лесно да ја направите.

Поточно, убавата бринета откри дека мешавината, чија главна состојка е јаболков оцет е заслужна за одржување на нејзината кожа чиста и хидрирана, коса сјајна и долга, како и дека загубила на тежината побрзо отколку што очекуваше.
Ова е нејзиниот рецепт:
– 1/2 чаша (од 250-300 мл) вода
– 1 лажица јаболков оцет
– 1/2 чаша свежо исцеден сок од јаболко
– цимет колку што сакате
Употреба:

За коса:
Добиената мешавина истурете ја во шише со распрснувач, а откако ќе ја измиете косата на вообичаен начин, испрскајте ја со оваа смеса и потоа добро масирајте ја кожата на главата. Исплакнете само со вода. Повторувајте го овој третман најмногу еднаш неделно.
Јаболков оцет содржи оцетна киселина која го чисти скалпот од производите што ги применувате секојдневно, додека неговото антимикробно дејство убива бактерии и бактерии кои предизвикуваат првут. Исто така – тоа ја прави вашата коса да изгледа посјајна и и дава волумен, додека сокот од јаболко и цимет го зајакнуваат растот на косата.
За кожата и за губење на телесна тежина:
Оваа мешавина треба да ја пиете еднаш дневно, но не заборавајте да користите „цевка“, за да не „страдаат“ забите.
Оваа мешавина ги „убива“ акните, влијае на блескава и здрава кожа, го зајакнува имунолошкиот систем, ја регулира гликозата во крвта, контролира повремени напади на глад и гори маснотии.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАМЕСТО ПРЕДНОСТ ДОАЃА КАКО ПРЕПРЕКА – Колку сте попаметни толку сте поосамени: Еве зошто мажите се плашат од врска со паметни и самостојни жени!

Колку се жените попаметните, длабокоумни, толку им е потешко да најдат сродна душа. Тие можат …