Дневен хороскоп за среда, 11.09.2019: Денеска потсетете се на важноста на пријателството не само она на социјалните мрежи туку и во живо – нека вашата автентичност дојде до израз!

Месечината во знакот на Водолија денес не потсетува на важноста на пријателствата, како во живо, така и на социјалните мрежи. Слободно одважете се да го кажете своето мислење и ставови. Нека ве води внатрешното чувство и потребата да бидете свои без страв дека ќе бидете одбиени.
Ви посакуваме се најдобро.
Овен
Работа
Без оглед на нечија убедлива приказна и големи ветувања, забележувате дека работите одат во погрешна насока. Кога чувствувате дека некој ги крши вашите права или интереси, станувате раздразливи. Важно е да дојдете до ново и ефикасно решение.
Љубов
За жал, љубовната тема не е во целост по ваша мерка или вкус. Партнерот има некои приоритетни планови, но вие лесно не се откажувате од вашите намери.
Здравје
Осцилациите во расположението стануваат се’ почести. Опуштете се!
Бик
Работа
Ви недостасува трпеливост и ппопустливост, а вашите соработници имаат храброст целосно да ги реализираат заедничките деловни планови. Можете да го објасните вашиот неуспех на различни начини, но вината е вообичаена.
Љубов
Нема причина да се постапува премногу срамежливо при средбата со саканата личност. Внимателно анализирајте нечија приказна и емоционални намери.
Здравје
Главоболка, излекувајте ја со долги прошетки!
Близнаци
Работа
Не дозволувајте некој во вас да иницира ниски страсти или желба за деловно ривалство. Размислете внимателно за вашите предности и слаби страни во деловниот дијалог. Бидете реални.
Љубов
Без оглед колку и мистериозно да делувате пред саканата личност, вие не успевате целосно да го скриете вашето основно расположение или работите што ги потиснувате во вас. Разговарајте со некого за вашите дилеми.
Здравје
Земајте повеќе витамини.
Рак
Работа
Вие се грижите да направите сценски впечаток на околината и затоа повремено ги прувеличувате вашите идеи или планови што ги промовирате. За среќа, добивате поддршка и некој со симпатии ја оценува вашата комплетна појава.
Љубов
Без оглед на вашиот статус или возраст, прифатете игра на заведување што всадува чувства на радост. Со саканата личност, секогаш има поубав и привлечен дел од реалноста.
Здравје
Добро

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за среда, 15.07.2020: Избегнување на отворен дијалог со блиска личност е знак на емоционална слабост…

Овен Љубов: Во средбата со некој близок, нема потреба да реагирате импулсивно, да го контролирате …