(ВИДЕО) ОВА ДЕТЕ САМО СО ЧУДО ОСТАНАЛО ЖИВО: Одело покрај мајка му а потоа на него налетал ЧИСТ УЖАС!

Застрашувачка снимка од несреќа се шири по интернет, но за среќа овој ужасен инцидент имал среќен крај.
На снимката гледаме жена со повеќе деца како одат околу неа по платформа, која според се’ се чини дека е автобуска станица.
Едно малечко дете одео покрај мајка му кога на станицата влетал автобус во полна брзина.
Автобусот налетал прво на детето, но успеал да закочи пред да го прегази. Детето од силината на наглото кочење и ударот од бариерата летнал под автобусот, меѓутоа не и под тркалата.
Голема среќа каква ретко се доживува. Погледнете ја снимката:

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) СИМБОЛ НА АБУ ДАБИ – Кривата кула во Пиза има конкуренција на Блискиот исток

Искривената кула во италијанскиот град Пиза има историја која ја знае скоро целиот свет, а …