Хороскопот открива каков треба да биде вашиот идеален партнер

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак….
Жените често (а некои на хартија) имаат список на идеални особини што ги бараат во потенцијалниот партнер.
Но, секоја од вас што има таков список знае дека човекот кој ги исполнува сите критериуми е скоро невозможно да се најде. И’ навистина не ви треба.
Подолу, дознајте која е најважната особина што треба да ја има вашиот идеален партнер според хороскопски знак и фокусирајте се на тоа, доколку сакате да бидете среќни во врската:
Овен
Личност полна со изненадувања. Се разбира, позитивни.
Бик
Личност која има почит кон другите.
Близнаци
Некој со кого може да се чувствувате опуштено.
Рак
Личност полна со трпеливост и разбирање.
Лав
Некој искрен кој ќе ве предупреди кога не сте во право.
Девица
Некој кој не е себичен и опуштен.
Терезија
Лице кое сака да ја покажува љубовта.
Скорпија
Некој кој е самоуверен, но и егоцентричен.
Стрелец
Кој забавен, но и одговорен.
Јарец
Некој кој секогаш ќе знае да ве насмее.
Водолија
Некој неустрашив и амбициозен.
Риби
Лице од кое избива доверба.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Откријте од кој хороскопски знак е вашата сродна душа

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …