(ФОТО) НЕ Е ЈАСЕН – „СРАМОТА Е ДА НЕ ВИДАТ ЗАЕДНО, ИЗГЛЕДАМЕ КАКО ДЕДО И ВНУКА“: Кара (25) чека близнаци со Гордон (55) А ТОЈ СЕ СРАМИ!

Кара Фоксал (25) од Данди, Шкотска, очекува близнаци со сопругот Гордон (55), кој е 30. години постар од неа. Таа нема проблем со нивната разлика во години, додека на Гордон, вели тој, му е непријатно затоа што се гледа во јавноста со неа.
За Кара единствениот страв, вели таа, бил од реакцијата на нејзините родители. Затоа ја задржа врската со Гордон сè додека не забременила со нивниот син Бенџамин, кој денес има една година. Кара и Гордон исто така очекуваат близнаци во јануари следната година.

Gepostet von Cara Foxall am Montag, 30. April 2018

Патем, тие се запознале на работа пред околу три години. Пред него, вели тој, таа секогаш се забавувала со мажи на нејзина возраст или евентуално неколку години постара, а од претходната врска ги има синот, Шон.
„Јас во почетокот дури и не сфатив дека тој е многу постар од мене. Мислев дека е во средината на четириесеттите години. Мислам, тој се облекува младешки и е млад во дух, секогаш се шегуваше“, коментира Кара.
Отпрвин, нивната врска била строго пријателска, но наскоро тие почнаа да флертуваат едни со други и се впуштиле во врска.

Gepostet von Gordon Robertson am Samstag, 12. März 2011

„Постојано разговаравме, и на работа и после работа. Почнав да се сомневам дека ми се допаѓа, а потоа некој на работа ми рече дека му се допаѓам на Гордон.Сфатив дека и тој мене ми се допаѓа, особено што постојано ме засмејуваше. Избегнував да го запознаам со моите родители затоа што не знаев како ќе реагираат кога ќе чујат колку е стар Гордон. Кога пстанав бремена, немав друг избор освен да им кажам “, вели Кара.
Гордон вели дека не е претерано среќен поради разликата во години бидејќи се чувствува непријатно да се појавува во јавноста со својата избрана.
„Се обложувам кога ќе нè видат, луѓето мислат:’Убаво, дедо ја однел својата внука на кафе’“, коментира Гордон.

Gepostet von Cara Foxall am Sonntag, 17. März 2019

“Тој се грижи повеќе од мене. Она што е за мене е поважно е тоа што се согласуваме. Ние сме Кара и Гордон, без разлика колку години имаме. Зошто би било подобро да сум со некого на моја возраст што ме малтретира и од кого не сум задоволна? “Да, јас понекогаш мислам дека кога Гордон ќе има 60. години нашите деца одат на училиште, но глупаво е да се оптоварувам со таков вид на работа. Се е можно, некој живее 90., некој умира на 30. години. Никогаш не знаете што ве чека”, вели Кара, додавајќи дека смета дека имањето врска со таков постар човек е вистинската работа за неа.
“Јас имам 25. години и повеќето мажи на моја возраст сè уште сакаат само да излегуваат и да пијат. Не сум заинтересирана за тоа, ниту сакам таков човек. Гордон се поминал и сега сака целосно да се посвети на своето семејство”, заклучува таа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) СИМБОЛ НА АБУ ДАБИ – Кривата кула во Пиза има конкуренција на Блискиот исток

Искривената кула во италијанскиот град Пиза има историја која ја знае скоро целиот свет, а …