Дневен хороскоп за вторник, 10.09.2019:Покажете дека имате благородни квалитети, како великодушност и емпатија – важно е да гледате среќни и задоволни лица околу себе

Овен
Љубов:
Бидете искрени во друштво на личност која добро ги знае вашите „слабости“. Нема потреба да се избере погрешна улога.
Работа:
Избегнувајте потенцијален ризик. Можете да ги решите бизнис дилемите на позитивен начин, под услов да побарате нечиј совет.
Здравје:
Уживајте во повеќе часови на добар сон, опуштете се.
Бик
Љубов:
Во средбата со саканата личност, покажете искрени намери, разбудете некои желби „заспани“ и потиснати емоции.
Работа:
Охрабрете ја вашата креативна љубопитност, но не надминувајте ги „рамките на вистината“. Важно е да го оцените најдобриот момент за акција.
Здравје:
Сочувајте добро расположение и позитивна ориентација.
Близнаци
Љубов:
„Потемниот дел од реалноста“ не влијае само на вас, туку и на вашето семејство или саканата личност. Бидете повнимателни во љубовниот дијалог.
Работа:
Намерно избегнувате да запознаете лице кое има негативен став за вашите професионални способности и го критикува вашиот стил на изразување.
Здравје:
Сочувајте го духот и „зрната мудрост“.
Рак
Љубов:
Немојте наивно да верувајте во среќата што доаѓа одеднаш. Понекогаш, првиот впечаток лесно може да измами.
Работа:
Премногу сте горди да зборувате за вашите проблеми или да побарате интервенција на некој друг. Паметните луѓе секогаш бараат добар совет.
Здравје:
Уживајте во некоја од вашите омилени забави или сретнете се со блиски пријатели како релаксација.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Мислат дека светот се врти околу нив: Ова се најарогантните знаци во Зодијакот!

Тие најмногу се сакаат себе и мислат дека се единствените што секогаш се во право… …