(ВИДЕО) На 72. години починал познатиот глумец од серијата „Принц од Бел Ер“: Ја загубил битката со свирепата болест!

Популарниот глумец кој се прославил во серија која беше популарна и во Македонија починал од последици на тумот…
Популарниот Џон Весли починал на 72. години, од последици на рак, пренесуваат странските медиуми.
Џон се прославил со улогата во серијата „Принц од бел Ер“, а тажната вест ја потврдило и неговото семејство.

“Џон беше вистински подарок на овој свет затоа што неговата љубезност и благодат беа овековечени во неговите дела во театар, телевизија и филм. Моето срце беше скршено поради смртта на мојот пријател”, рекол Гери Весли, менаџер на Johnон Весли.
Инаку, Весли има соработувано со многу холивудски sвезди, како што се Дензел Вашингтон, Морган Фримен и Барбара Стрејсенд. Тој има направено повеќе од 100 филмови и телевизиски проекти, од кои некои се најпознати во „Dirty Dancing“, „Frasier“, „The Jeffersons“ и „The Man from U.N.C.L.E.“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Водителка позирала покрај мурал посветен на Марадона: Но, вниманието го одвлекло нешто друго!

Италијанската спортска презентерка со колумбиско потекло позирала покрај мурал посветен на Диего Марадона, а фотографиите …