ВАШЕТО ДЕТЕ САКА ДА ПЕЕ: Аудицијата за фестивалот „Поточиња“ е извонредна можност за остварување на ЖЕЛБИТЕ!

Детскиот фестивал “Поточиња“ и покрај скоро две децениското постоење не престанува да го буди интересот на најмладите за новите изданија со нови песни за нивна возраст…
Но, за секое ново издание на „Поточиња“ се потребни и нови детски таленти кои можеби токму на овој фестивал ќе го започнат остварувањето на својот детски сон…
По тој повод организаторот “Пап продукција“ објавува Аудиција за прием на нови членови – учесници на “Поточиња 2020”.

Аудицијата ќе се одржи во основното училиште “Љубен Лапе“, од 23 – ти до 26 – ти септември во периодот 18:00 – 19:00 часот. Сите заинтересирани деца на возраст од 5 до 10 години може да дојдат во еден од предвидените термини и со широка насмевка да испеат една омилена песничка.

За повеќе информации можете да се обратите на produkcijapap@gmail или 072 210 660.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

АДВОКАТ ОД ЛОНДОН ОБЈАСНИЛ СЕ’ ДО ДЕТАЛ – ОВИЕ ЛУЃЕ ВО ЧЕКОР ЌЕ ГИ СЛЕДАТ ХАРИ И МЕГАН: Мистеријата е решена – еве кои ќе бидат припадниците на нивното ОБЕЗБЕДУВАЊЕ за 500.000 фунти годишно!

Принцот Хари и Меган Маркл можеби се повлекоа од кралскиот живот, но тоа не значи …