(Рецепт) Испијте го ова пред спиење за да си помогнете во топење на салото од стомакот!

Го нарекуваат „волшебен напиток“, но бадијала се тие напитоци ако не се внимава на исхраната…
Доколку внимавате што јадете, малку вежбате или секој ден одите по 30. минути на прошетка тогаш овој волшебен напиток ќе ви помогне во топењето на салото од стомакот.
Состојки:
сок од 1 лимон
1 краставица
1 лажица рендан ѓумбир
1 лажица сок од алое вера
1 шака сечкано силантро или магдонос
1/2 чаша вода
Подготовка:сите состојки ставете ги во блендер, убаво измешајте и испијте.
Ова е основен рецепт и треба да се придржувате до количеството на состојките.Ако не сакате силантро користете магдонос. Но, откако ќе ги видите првите резултати напитокот можете да го збогатите и со 1 лажичка мед.
Ако не можете да го испиете сиот напиток вечерта слободно ставете  во фрижидер и допијте наутро.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

(ФОТО) БИЛ ЧОВЕК СО ГОЛЕМО СРЦЕ, НИКОЈ НЕ ЗНАЕ ДЕКА ОДЕЛ ТАМУ: Вдовицата на Оливер Драгојевиќ открила сериозна ТАЈНА на славниот пејач!

Вдовицата на Оливер Драгојевиќ, Весна ги коментирала сликите на нејзиниот сопруг и открила некои непознати …