(ФОТО) ЗГОДНАТА БАБА ИМА 63. ГОДИНИ А СО СВОЈОТ ИЗГЛЕД ПОСРАМУВА ДВОЈНО ПОМЛАДИ ЖЕНИ: Ја открила тајната за УСПОРУВАЊЕ на стареењето!

Лесли Максвел има 63. години и е доказ дека годините не значат ништо ако сакаш да се чувствуваш и изгледаш на одреден начин.

Лесли станала миленичка на Интернет бидејќи има 63 години и е тело „како змеј“. Австралијанката открила успешен рецепт за младоликост. Таа ја посетува теретаната пет пати неделно, и како што вели, редовните вежби и помагаат да ги победи годината.
“Сакам фитнес и здрав начин на живот. Затоа, бев решена да пронајдам формула што ќе го натера моето тело да изгледа помладо што е можно подолго”, објаснува Лесли.

На 48-годишна возраст, Лесли ја започна својата професионална кариера во фитнес, а на 49. години ја освоила првата награда на фитнес натпревар.
И покрај тоа што има 63 години, нејзината рутина за вежбање не е променета. Лесли има три внуци и истакнува дека многу сака да биде опкружена со помлади мажи.

„Отсекогаш ми приоѓаа помлади мажи а бидејќи и самата така се чувствувам, односите со нив добро функционираат. Сите мои партнери беа помлади од мене, вклучително го и мојот поранешен сопруг, од кого бев постара 13 години“, објаснува Лесли.
Австралијанката вели дека денес е посреќна и посигурна отколку кога била млада. Таа има многу пријатели и фанови во салата. Лесли е навистина супер баба.

View this post on Instagram

Six weeks out from comp. I’m still eating the same – but training a little harder. It’s amazing how our bodies change when WE change something. I’ve noticed as a PT, that many people think there bodies are set to look a certain way and there’s nothing they can do to make changes. “I’m too old” or “It’s hereditary” are some reasons I hear. That’s NOT the case…step up your training and eat nourishing clean food – then be prepared to see a difference. NO excuses!💓xoxo #noexcuses #youcan #justdo #fitover40 #fitover50 #ageless #strongissexy #compprep #bodysculptor #womenwholift #tonedbody #healthiswealth #healthylifestyle #onlinetrainer #personaltrainer #fit_over_50 #fit_over_40 #lifestyleinspo #fitnessblogger

A post shared by Lesley Maxwell (@lesleymaxwell.fitness) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

(ФОТО) БИЛ ЧОВЕК СО ГОЛЕМО СРЦЕ, НИКОЈ НЕ ЗНАЕ ДЕКА ОДЕЛ ТАМУ: Вдовицата на Оливер Драгојевиќ открила сериозна ТАЈНА на славниот пејач!

Вдовицата на Оливер Драгојевиќ, Весна ги коментирала сликите на нејзиниот сопруг и открила некои непознати …