(ВИДЕО + ФОТО) Бред Пит во трејлерот за „Ад астра“!

После многуте ликови кои ги играше Бред Пит наскоро ќе го видиме и во улогата на астронаут кој барајќи го својот татко ќе треба да го најде и спасот за планетата Земја…

Астронаутот Рој МекБрајд (Бред Пит) патува по надворешните рабови на сончевиот систем за да го пронајде својот исчезнат татко и да ја открие тајната која ја загрозува нашата планета. Неговото патување ќе ги открие тајните кои ги доведуваат во прашање природата на човековото постоење и нашето место во космосот. Во улогата на изгубениот татко е Томи Ли Џонс, а Бред Пит го игра неговиот син кој тргнува во потрага.
Решисер на филмот и сценариот е Џејмс Греј, автор ан филмот „Изгубениот град З“, а продуценти се Бред Пит, Диди Гарднер, Џереми Клајнер, Џејмс Греј, Родриго Теиксера и Ентони катагас.
„Ad Astra“, во кината кај нас доаѓа на 19. септември.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

(ФОТО) БИЛ ЧОВЕК СО ГОЛЕМО СРЦЕ, НИКОЈ НЕ ЗНАЕ ДЕКА ОДЕЛ ТАМУ: Вдовицата на Оливер Драгојевиќ открила сериозна ТАЈНА на славниот пејач!

Вдовицата на Оливер Драгојевиќ, Весна ги коментирала сликите на нејзиниот сопруг и открила некои непознати …