(ФОТО) УБАВА ПРИКАЗНА ЗА УБАВО ПОПЛАДНЕ: Мајката не можела да го смири бебето во авион па работите ги презел стјуардот!

ПРВИОТ лет со авион со мало дете е доста стресен, особено ако бебето е исто така нервозно.
Ејми Еплгејт Хантер се нашла на летот од Тексас до Денвер, и успеала да сними еден неверојатен чин со камера и со тоа да го претвори во вирусен хит. Жената во нејзина близина не можеше да го смири бебето кое постојано врескало. Тогаш се појави Џоел О’Париз Кастро, стјуарт,го земал бебето во раце за да го утеши и да и остави малку простор за одмор нА мајката.
Еплгејт Хантер се’ фотографирал И објавиЛА на Фејсбук.

„Не знам како работите стануваат вирално, но овој стјуарт на „Frontier Airlines“ на летот од Тајлер до Денвер и помогна на мајка чие бебе плачеше и тоа беше непроценливо! Ова беше нејзин прв лет самостојно. Ова е убава приказна што ни треба денес“, напишала таа.
Стјуарот ја споделил објавата и ја коментирал неговата страна на приказната.
„Денови како ова ја прават мојата работа најдобра во светот. Беше убаво, таа само сакаше да го истражи авионот“, се пошегувал тој

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Мислат дека светот се врти околу нив: Ова се најарогантните знаци во Зодијакот!

Тие најмногу се сакаат себе и мислат дека се единствените што секогаш се во право… …