Знаење и искуство на стручњак – СРЦЕВ БОЛЕН САКАЛ С*КС, ПА МУ ОВОЗМОЖИВ БРЗА ПОМОШ ПОД ПРОЗОРЕЦОТ: Доктор Солаковиќ открил провереен ТРИК за ЉУБОВЕН ЧИН! После ова во креветот повеќе ништо нема да биде исто!

Д-р Емир Солаковиќ зборувал за сексот и придобивките од сексот, како и за ризиците што можат да ни се појават доколку не водиме љeубов на вистински начин. Тој, исто така, им даде совети на младите луѓе кои едвај чекаат да се докажат, пред сè нагласил дека е важен квалитетот, а не квантитетот.

“Кога е човек млад, тој се грижи само за секс. Исто како ајкула, тој знае за две работи, секс и храна, тој не знае ништо друго. Мажот кога е млад, давајте му само секс. Нема дрво, нема покрив, нема ограда каде тој не би имал секс. Потоа, тој мисли дека знае сè за тоа а не знае ништо. Сексот е со добар квалитет само кога има љубов, нежност и емоција “, вели д-р Солаковиќ.


„Кога стареете, тогаш имате поголема желба да везете гоблен и да плетете килимот отколку „да се фрлите на креветот“ со некого. Кога веќе морате да одите во кревет, тоа е како да сте тргнале пред стрелачки вод, веќе немате желба за тоа“, истакнал тој.
“Сексот мора да биде со емоции за да има реакција. Само животните имаат коска,кај нив нема емоции. За сексот е сè добро што е добро и за срцето и што се шират крвните садови“.

На прашањето што предизвикува импотенција, лекарот вели:
„Мора да има вклучен мозок за секс. Не одете во кревет освен ако вашиот мозок не е вклучен. Не одете, ќе се посрамотите, подобро да не одите“, јасно одговорил тој.
“Мора да бидете нежни. Добриот секс е кога некој се грижи за вас, кога ќе ве погледне во очите, а кулминацијата трае 84 секунди. 87 проценти од жените својот прв оргазам го имаат со самозадовување. Мажите бараат секс што е можно почесто, бараат броеви, а жените бараат квалитет”, додал тој.


Честа појава е младите мажи да користат виагра и други помагала за да се докажат како љубовници, а Емир Солаковиќ има одлично решение за ова.
“Тие сакаат да се докажат дека се фаци. Наместо вијагра и камагра, одете во теретана. Тогаш тестостеронот се лачи кога вежбате. Морате да бидете расатоварени во главата и треба да имате природен тестостерон во вас од вежбање. Со вежбањето заменете ја вијаграта”, советува лекарот.
Д-р Солаковиќ, исто така, дал едно сериозно предупредување, раскажувајќи хумористична анегдота:
“Ме повика пријател кој е срцев пациент а кој сака секс. Тој ме замоли за помош. Потоа ангажирав брза помош да застане под неговиот прозорец.Тој води љубов а брзата го чека со носила ако случајно добие инфаркт“, заклучил доктор Солаковиќ.

Фото: Printscreen Youtube/La Verita, Beta, Damir Dervišagić

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Запознајте ги Меланежаните – единствено природно русокоси црнци на светот

Врежано е мислењето дека природно русокосите луѓе се исклучиво белци. Но, Меланежаните, народ кој живее …