Дневен хороскоп за сабота, 17.08.2019: Ден како создаден за одмор и релаксација – одете на некој концерт или едноставно излезете на пијалак!

И’ денес, Месечината е во знакот на Риби, ден како создаден за одмор и релаксација, како и за хоби. Бидејќи сте малку поосетливи од вообичаеното, повеќе избирате мир и удобност во вашиот дом отколку да излегувате надвор. Навечер, проуштете си одење на некој од концертите или едноставно уживајте во една од многуте летни градини со вашиот омилен пијалок.
На сите им посакуваме убав ден.
Овен
Работа
Анализирајте ги вашите предупредувања повнимателно, без оглед на големата упорност не можете да ги наметнувате вашите практични решенија. Подобро е да останете во нечија сенка отколку да започнете бизнис за кој немате доволно интерес или поддршка од мнозинството.
Љубов
Вие заобиколувате разни „љубовни нејаснотии“ или личност со сомнителна репутација, но на крајот не го постигнувате посакуваниот ефект.
Здравје
Задоволително.
Бик
Работа
Некој ги поддржува вашите идеи, но тоа не гарантира успех на деловно-финансиското работење. Треба да ги исполните сите барања. Објаснувате работи што вашата околина добро ги знае, но не се осмелувате да ги прифатите.
Љубов
Ако се грижите да ја израдувате саканата личност, осмислете начини на кои можете да предизвикате ентузијазам и позитивни реакции.
Здравје
Проблеми со грлото.
Близнаци
Работа
Постојат ситуации кои вие ги решавате со помал успех од вашите соработници, избегнувајте конфликт со лицето што наметнува нивно конзервативно мислење.
Љубов
Премногу субјективно ги доживувате тековните настани во вашиот љубовен живот, оставете го вашиот партнер да креира заеднички планови.
Здравје
Добро се чувствувате.
Рак
Работа
Брзо прифативте нечија понуда и сега мора да се каете за тоа што сте им кажале или направиле на своите соработници. Ако сте преокупирани со големи амбиции, внимавајте на коментарот на некој за нови деловни можности.
Љубов
Не правете работи што ја иритираат вашата сакана личност. Склони сте на претерување и непотребно нервирате некого.
Здравје
Хронични проблеми.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Мислат дека светот се врти околу нив: Ова се најарогантните знаци во Зодијакот!

Тие најмногу се сакаат себе и мислат дека се единствените што секогаш се во право… …