(ФОТО) ЧОВЕК ДА НЕ ПОВЕРУВА КАКВИ БОЛНИ УМОВИ ИМААТ: Во канцеларијата на педофилот Епстајн е пронајдена слика од Бил Клинтон во женски чевли и фустан на Моника Левински!

Додека случајот на Џефри Епстајн се одмотува во јавноста се појавуваат се’ повеќе неверојатни детали од животот на злогласниот американски милијардер кој на 10. август се убил во затворската ќелија, после бројните обвинувања за педофилија.
Епстајн во текот на својот бурен живот развил мрежа од влијателни и моќни пријатели, како Бил Клинтон, Доналд Трамп и Бил Гејтс. Во едно од сведочењата кои се појавиле овие денови се наведува дека во вилата на Епстајн на Менхетн, помеѓу останатото, се наоѓа и голема и необична слика од Бил Клинтон.
Бившиот претседател на сликата е облечен во женски фустан и чевли со штикли, пишува Daily Mirror.

Се претпоставува дека столчето во кое седи Клинтон се наоѓа во Овалната соба во Белата куќа, бидејќи се гледа дел од претседателскиот грб и препознатливиот син тепих.
Иако некои медиуми шпекулираат дека фустанот е референца на Моника Левински, тој всушност потсетува на фустанот кој Хилари Клинтон го носела на приемот во Центарот Кенеди во 2009. година.
„Тоа е апсолутно Бил Клинтон. Беше шокантно, тоа е дефинитивно негова слика. Тоа беше многу провокативна сексуална слика. Носеше син фустан и високи потпетици, а самата рака му е во чудна положба“, рекол анонимен сведок.
Сепак, повеќето коментари на Твитер сметаат дека станува збор за зафрканција.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Будвигов крем: Појадок кој спречува појава на бројни болести

Германската биохемичарка Јохана Будвиг открила начин за откривање на маснотии во крвта, ја сфатила важноста …