(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНА ТРАНСФОРМАЦИЈА – Пред овие 4. жени светот некогаш клечел: Драстично остареле и пред време пропаднале!

На почетокот на кариерата изгледале како богинки…
Нестварна убавина и ангелско лице на една жена умее да опчини цела планета и да направи милиони машки срца да затреперат.
Но, во некои случаи од таа убавина со тек на годините не останува ништо и кога ќе ги погледнеме фотографиите пред и после тешко ни е да поверуваме дека станува збор за иста жена.
Токму тоа им се случило на овие 4. некогаш неприкосновени убавици.

Брук Шилдс

View this post on Instagram

Brooke Shields.

A post shared by Best of Vintage Style (@bestofvintagestyle) on

Успешната американска глумица на филмското платно дебитирала кога имала само 12. години играјќи детска проститутка во филмот „Pretty baby“ во 1978. година. Тогаш со својот талент го восхитила светот а неколку години подоцна и со неверојатната убавина.
Денес има 54. години, изгледа доста постаро отколку што навистина е, а од ангелските црти на нејзиното лице не останало ништо.

Мила Јовович

Американската глумица од руско потекло, Милица Мила Јовович, исто така рано ја започнала својата кариера. Со 11. години почнала да работи како модел а со 13. ја добила и првата филмска улога во остварувањето „Ноќен воз за Катманду“ од 1988. година.
Денес има 43. години и изгледа потполно поинаку.

View this post on Instagram

What a gorgeous and unforgettable evening in Paris at the #grandpalais for the @fencing_fie gala! So amazing see dear friends like @chrissbrenner and also @nabilharlow, who so graciously came by after a long trans atlantic flight to do my hair for the event! Thanks so much Nabil for working your magic! I did my own make up which was fun because it takes me all of 15 minutes and then I don’t end up wearing too much of it. Special thanks to @veesback, my Italian sister and @miumiu for dressing me and reminding me what it feels like to be a girl again! After shooting @monsterhuntermovie for the last 3 months, being covered in dirt and blood and keeping such relentless hours, it’s easy to forget that I have a feminine, glamorous side as well!💄👠💋💅🏼 Thank you @fencing_fie for putting on such an amazing event, I had the privilege of meeting such amazing people like @katholmes46, a champion Olympic female fencer who also studies chemistry and medicine when she’s not training 8 hours a day! Talk about female inspiration and empowerment! Now I have to go to sleep because tomorrow is another big day and I want to kill it!✊🏼💪🏼😆 #parisdiary

A post shared by Milla Jovovich (@millajovovich) on

Ванеса Паради

Пејачката која со 14. години со неверојатниот вокал и убавина на богинка на 14. години го освоила светот.
Иако има само 46. години, Ванеса изгледа многу постаро и секогаш се наоѓа на листите на жени кои драстично лошо стареат.

Алиша Силверстоун
Оваа американска глумица се прославила во филмот „The Crush’ кога имала само 17. години и веднаш почнала да го освојува машкиот дел од светот.

View this post on Instagram

Baby me

A post shared by Alicia Silverstone (@aliciasilverstone) on

Денес има 42. години и многумина не веруваат како е можно веќе сега да изгледа десет години постара и од сензуалната младешка убавина на нејзиното лице да нема ниту трага.

Како вам ви изгледаат овие четири убавици денес?

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Запознајте ги Меланежаните – единствено природно русокоси црнци на светот

Врежано е мислењето дека природно русокосите луѓе се исклучиво белци. Но, Меланежаните, народ кој живее …