(ВИДЕО) МИСТЕРИОЗНА СМРТ НА МАЈОРКА: Ќерка на британска милионерка пронајдена мртва во базен – Наместо забавување хорор!

Ќерката на британската милионерка Рејчел Клачер, Џоси (18), била пронајдена мртва во базенот на вилата во Мајорка, после ноќта која со нејзините пријатели ја минала во градот.
Таа била пронајдена во базенот на вила во местото Аларо, во вторникот околу седум часот наутро, и лекарите можеле само да ја констатираат смртта, пренесува британски Телеграф.

Џоси била на одмор со семејството и пријателите, како и со мајката Рејчел, која ја основала водечката телефонска служба „Манипени“, вредна повеќе од 100. милиони фунти.
Џоси е една од трите ќерки на Рејчел Клачер и ученичка на школото „Моретон Хол“ во Шропшир. Полицијата започна истрага за нејзината смрт.

Рејчел Клачер и нејзиниот брат Ед Ривс компанијата „Манипени“ ја покренале во 2000. година со 10.000 фунти, бидејќи сакале да изградат ефикасен систем за одговорарање на повици.
Денес, компанијата вработува 700. луѓе и остварува повеќе од 13. милиони повици годишно за околу 13.000 работи.

Екран.мк
Фото:Твитер

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ЗА 5. ГОДИНИ ОД БЕЗДОМНИК ДО МИЛИОНЕР: На 17. останал на улица а потоа смислил ГЕНИЈАЛЕН ПЛАН – Ова се неговите 5. совети за успех!

Хари Сандерс има само 22. години и веќе е извршен директор на компанија. Сепак, животот …