(ВИДЕО) КРИСТИАНО РОНАЛДО ПРЕДМЕТ НА ИСМЕЈУВАЊЕ: „Поради ова треба да му се одземе Златната топка!“

КРИСТИАНО РОНАЛДО станал предмет на исмејување на социјалните мрежи откако се појавила рекламата која ја снимил за една азиска онлајн шопинг платформа со име Shopee Singapore.
Роналдо во рекламата која многумина ја виделе на Твитер веќе ја прозвале „најлошо видео на сите времиња“ шутира на голот па малку се чешка по глава а дури потоа дури и танцува на ритмовите на популарната детска песна „Baby Shark”.

„Сериоано, Роналдо?“, „Никогаш не ми било вака непријатно“, „Ова ми го уништи утрото“, „Најлошо видео ан интернет“, „ФИФА треба да му ја одземе Златната топка затоа што ја снимил оваа реклама“, се само некои од коментарите.
Роналдо не се огласил по критиките, а засега рекламата на YouTube има само неколку илјади прегледи, но на социјалните мрежи полека стабнува вирален хит. Но, за негова жалост, не во позитивна смисла.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Запознајте ги Меланежаните – единствено природно русокоси црнци на светот

Врежано е мислењето дека природно русокосите луѓе се исклучиво белци. Но, Меланежаните, народ кој живее …