Снимка која збеснала повеќе од 3. милиони: Понудена награда на оној кој ќе го открие идентитетот на полицаецот кој ја тепа жената!

Видео снимката на која руски полицајци удираат млада жена во стомак предизвикала бес на бројни Руси кои сметаат дека властите користат претерана сила за да ги растераат протестите кои со недели траат во Москва…
Видеото било снимено во саботата, а вчера го споделија голем број славни руски лица, со голем број следбеници на социјалните мрежи, по што стана вирално. Видеото го прикажува моментот како двајца припадници на интервентната полиција ја влечат Дарија Сосновскаја кон полициското возило. Таа се обидува да се ослободи, на што двајцата полицајци одговораат со боксови во стомакот, а репортерот кој го сними инцидентот саркастично го нарече полицаецот „херој“. Московската полиција одби да го коментира инцидентот.

Но, протестантите понудија награда за оној кој ќе успее да го открие идентитетот на полицаецот кој бил поголем „удирач“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Никол Кидман најавува ДВЕ бои и три трендови за МОДА за оваа есен

Никол Кидман направила серија модни фотографии за насловните на модните списанија. Австралиската актерка цела мината …