Дневен хороскоп за вторник, 13.08.2019:Денеска сте посебно самоуверени – Го зборувате она што го мислите без страв дека ќе бидете погрешно сфатени!

Стрелец
Работа
Имате добри идеи, но понекогаш е тешко да се суди за конечниот исход во деловните преговори. Треба да жртвувате одредени интереси за ваша сопствена безбедност.
Љубов
Тешко е да ги разбереш нечии емотивни намери. Вие внимателно ја анализирате љубовната врска, но ви недостасуваат специфични одговори за правилно сфаќање на целокупната состојба.
Здравје
Проблеми со стомакот.
Јарец
Работа
Вие сте во невообичаена ситуација и затоа избегнувајте афективно однесување пред соработниците и побарајте нечија поддршка. Сè што правите, има одредени последици врз вашиот деловен живот.
Љубов
Тешко е мирно да прифатите нечиј одговор. Полека губите надеж во среќен крај на љубовната епизода низ која минувате. Но, секогаш можете да ги видите добрите страни.
Здравје
Проверете ја крвната слика.
Водолија
Работа
Треба да повлечете логичката низа на потези пред да се сретнете со соработниците. Одговорете на нечија деловна понуда и пласирајте ги вашите идеи до вистинското друштво кое добро ќе ве награди.
Љубов
Ако имате емотивни дилеми, искрено разговарајте со вашата сакана личност пред да се одлучите за ново или енергично решение.
Здравје
Добро се чувствувате.
Риби
Работа
Ве интересираат некои скриени информации или работни места што нудат невообичаени решенија. Важно е да донесете добра проценка. Вие се грижите да се докажете преку различни деловни предизвици.
Љубов
Нема причина да се судрите со вашата сакана личност за некои ситни ситуации и мали нешта. Одговорете правилно на нечии емотивни знаци.
Здравје
Добро се чувствувате.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ- ШВАЛЕР ПО ГАЌИ БЕГАЛ ПРЕКУ ТЕРАСАТА! Лутиот маж прво се пресметал со сопругата а потоа сите ги оставил во ШОК!

По интернет кружи урнебесна снимка…Имено, уплашен љубовник бега преку терасата додека „зад петиците“ му е …