Дневен хороскоп за вторник, 13.08.2019:Денеска сте посебно самоуверени – Го зборувате она што го мислите без страв дека ќе бидете погрешно сфатени!

Лав
Работа
Обрнете внимание на корисни информации за деловни можности. Некој ви нуди интересни идеи. Треба да се согласите за заедничките интереси. Избегнувајте деловно ривалство или некоја конкурентна атмосфера.
Љубов
Вие чекате трпеливо на нечиј повик затоа што нема потреба да преземате премногу ризик во деликатни ситуации. Не можете секогаш лесно да влијаете врз одлуката и однесувањето на партнерот.
Здравје
Одлично.

Девица
Работа
Некој се обидува да ве убеди на различно решение, но вие ги имате вашите цели и не отстапувате од вашите планови. Не одбивајте корисни совети.
Љубов
Бидете дарежливи кон вашата сакана личност. Понекогаш слатката насмевка и нежните емотивни тонови го донесуваат најдобриот ефект.
Здравје
Можна главоболка.
Терезија
Работа
Забележувате дека новите случувања влијаат на вашата концентрација. Имате впечаток дека некој го намалува вашиот деловен успех. Сепак, почекајте ги официјалните коментари.
Љубов
Тешко е да ги исполните сите очекувања на партнерот, но секогаш вреди да пробате. Дајте се од себе за да ги придвижите вашите субјективни граници во взаемно прилагодување.
Здравје
Проблеми со зглобовите.
Скорпија
Работа
Вие се обидувате да промените и забрзате некои од вашите ситуации во контактот со соработниците. Важно е правилно да се организирате затоа што не можете да функционирате на повеќе страници истовремено.
Љубов
Повремено сте склони кон некои ненадејни или вознемирувачки емотивни реакции. Најмногу ве погуваат специфичните постапки или одговори што ги добивате од некој близок.
Здравје
Добро се чувствувате.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) КАКОВ МАЛЕР! Истекле 50.000 литри црно вино: Течело во потоци!

Во една шпанска винарија, во Виламалеа на југоистокот од земјата, почна да протекува резервоар со …