(ВИДЕО) СЕУШТЕ ИМА ДОБРИ ЛУЃЕ: И паднала торба од брод, продолжувањето на приказната ја враќа вербата во луѓето…

Новиот брод кој капачите ги пренесува на Мартинска и назад вчера бил место на мала драма која благодарение на двајца џентлмени, сепак завршила со среќен исход. На една патничка, имено, торбата за време на возењето и паднала во море, што многу ја вознемирило и почнала да плаче.
„Бевме во бродот од Мартинска во Шибеник и на една девојка и падна торбата во море. Тоа се прошири до капетанот и тој рекол – нема проблеми, ќе се вратиме назад“, раскажала една читателка на Index која го снимила видеото.

„Момчето кое го врзува бродот успеа да ја спаси торбата, сите спонтано почнаа да аплаудираат и бродот продолжи за Шибеник, а девојката престана да плаче“, открила читателката.
Во морето вести за туристички измами и гафови, се чини дека некои туристи сепак ќе сведочат за нешто убаво во Хрватска.

 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Рецепт) МОЌЕН НАПИТОК – ЗЛАТНО МЛЕКО КОЕ ПРАВИ ЧУДА: Го подобрува варењето, спречува воспалувања и помага при слабеењето!

време е и вкусно… Куркума млекото е мешавина од куркума и млеко што има одличен …