(ФОТО) СКАНДАЛ – КРАЛИЦАТА НА ГО ДАВА СИНОТ ПЕДОФИЛ: Елизабета II во црква дошла со принцот Ендрју, другарот на педофилот Епстајн – слики од принцот со секс робинка на милијардерот!

Британската кралица Елизабета Втора, која одмара со дел од своето семејство во замокот Балморал во Шкотска, седеше во автомобилот вчера наутро, ден по самоубиството на американскиот милијардер педофил Џефри Епштајн, заедно со нејзиниот син Ендрју, кој со децении беше другар со Епштајн,а англиските медиуми објавувиле фотографија од принцот со сексуалната робинка на Епштајн, Вирџинија Робертс!

Кралското семејство ги збива редовите соочемо со невиден скандал, а заедно со кралицата и принцот Ендрју, кој исто така ја носи титулата војвода од Јорк, седи и неговата ќерка, принцезата Беатрис. Тие отишле во црква на богослужба.

Британските медиуми коментираат дека ова е јасна порака од британското кралско семејство ден по самоубиството на Епштајн дека ќе биде со принцот Ендру без оглед на вистината што веќе се појави.
Принцот Ендру и Епштајн е познато дека се пријатели со децении, а принцот е и педофил. Тој го негирал тоа, но фотографиите и признанијата објавени од медиумите велат поинаку. Поточно, принцот Ендру е претставен со екс-сексуалниот роб на Епштајн, Вирџинија Робертс, во поза која не остава сомнеж:девојче во маичка без ракави, со гол папок,возрасниот принц Ендру од нејзина страна, со раката околу гола половината …

Малку зад нив, сите насмеани и блескави, Гислеин Максвел, наследникот на тајкунот Роберт Максвел, кој едно време држеше половина од англиските медиуми, инаку дподводачка на деца, според британските медиуми, една од најважните врски во овој ужасен педофилски ланец.

„Гислејн е клучна фигура сега кога Епштајн повеќе не може да одговори пред законот. Жртвите заслужуваат одговори, а таа беше најблиска до Епштајн. Самоубиството на Епштајн е далеку од крај на проблемот со принцот Ендру, напротив, го донесе во центарот на вниманието заради неговата блискост, пријателство со Гислејн “, изјави извор на правосудството за Daily Mail.

Daily Mail пишува дека принцот Ендрју веројатно е вплеткан во скандал со сексуални робинки, девојките на Епштајн, многу подлабоко отколку што се мисли, и дека истрагата на ФБИ, ако некој не ја замолчи, ќе го покаже тоа.

Во судските документи се наведува дека принцот Ендрју ги користел „услугите“ на Вирџинија, кои кралското семејство жестоко ги негирало во необичното соопштение во 2015. година. Портпарол на Бакингамската палата денес, запрашан дали принцот Ендрју ќе се огласува за смртта на неговиот другар Епштајн, рекле дека случајот со педофил на милијардерот „е истрага во САД и војводата од Јорк не е дел од тоа“.
„Секоја противречност е лажна и без основа“, додаде Бакингамската палата.

Екран.мк/Daily Mail

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес се слави Рождество на Пресвета Богородица: Жената која го роди Спасителот од нејзиното пречисто и девствено тело

Македонската парвославна црква и верниците денес го славаат Рождеството на Пресвета Богородица… „Твоето раѓање Богородице …