Дневен хороскоп за понеделник, 12.08.2019:Ден за ослободување од нештата до минатото – поработете на себе поради лекциите за позитивни промени!

Уран денес тргнува во ретрограден од!! Ретроградноста е обележана со потребата за слобода која има тенденција да се ослободи од нештата од минатото, потребата да се движи напред, олеснување и доза на оптимизам. Но,до тоа чувство треба да се изоди долг пат. Треба да се справите со останатото нерешено…Позабавете се и со вашата личност, проверете ги претходните активности, научете ги лекциите. Конечно, вронете се во промените што следуваат по средувањето на себе и работите со кои се соочувате, засилени со новите сознанија и промените што ги воведовте во животот по лекциите што Уран ве натерал да ги поминете уште еднаш.
Имајте убав ден.
Овен
Работа
Вашите деловни интереси ги поврзувате со нечие ветување и затоа ја отфрлате идејата што ја поддржуваат вашите соработници. Наместо да преземете непотребни ризици, контактирајте со вистинската личност.
Љубов
Нема потреба премногу да се занесувате од нечие ласкање или да верувате во среќата што доаѓа одеднаш. Бидете реални.
Здравје
Проблеми со крвниот притисок.
Бик
Работа
Важно е да ги користите вашите дипломатски манири при средбата со деловните партнери. Нема потреба да ги откривате вашите намери на соработници кои не се обврзани со вашите заеднички интереси.
Љубов
Изгледате вознемирени и придружени сте со љубовно негодување. На вашиот партнер му недостасува разбирање или добра волја, а вам ви недостасува упорност.
Здравје
Хронични проблеми.
Близнаци
Работа
Ако некој има приговор на вашето однесување или начинот на работа, прифатете ги добронамерните критики. Побарајте практичен совет од личност со доволно искуство и подготвеност да ве упати во вистинската насока.
Љубов
Вашето однесување одразува емоционална слабост или неможност да ги исполните вашите намери. Бидете поискрени во изразувањето на вашите чувства.
Здравје
Добро
Рак
Работа
Некој во вас предизвикува ново сомнение и затоа не сакате да зборувате гласно за вашиот бизнис или приватните планови. Сепак, премногу дискреционо право од ваша страна остава негативен впечаток кај вашите соработници.
Љубов
Потрудете се да ја израдувате вашата сакана личност на необичен начин. Покажете дека имате исклучителни манири во вистинската ситуација.
Здравје
Проблеми со забите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) НАСЛОВНА СТРАНИЦА КОЈА КРЕНА ПРАШИНА: Синди Крафорд (55) позирала за Вог – без облека!

Насловната страница на списанието „Вог“ е украсена со нејзин портрет со нагласена фризура, но една …