(ВИДЕО) СЕНКА НА ОСКАРОВСКАТА ТЕМА – Музичар ја тужел Лејди Гага: Тврди дека му ја украла песната

Музичарот аматер Стив Ронсен, ја тужеше пејачката и актерка Лејди Гага за плагијат на песната „Shallow“ и бара мултимилионски надомест, пренесуваат од „Космополитан“.
Песната за која тој тврди дека е идентична со неговата се вика „Almost“ и веќе седум години се наоѓа на неговиот Sound Cloud.
Песната на Ронсен пред да ја поднесе тужбата против пејачката имала само 300. прегледи, а сега повеќе од 360.000 прегледи, од кои поголемиот дел од нив ги направиле фановите на Гага.


И двата тима организирале професионалци кои ги анализирале песните и дошле до заклучок дека станува збор за исти песни, за исти три ноти кои се повторуваат, што не мора нужно да значи дека песната е украдена.
Што мислите вие?


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Кој е вистинскиот маж за вас на основа на вашата личност?

Дали некогаш сте пронашле личност која физички ве привлекува многу, но кога малку подобро ќе …