(ФОТО Галерија) Окружен со зеленило: Вака изгледа новиот дом на славната Оскаровка Рис Витерспун

Новиот имот на славната глумица се наоѓа во Калифорнија, а се простира на еден хектар и тоа над плажата Зума во Малибу.

На имотот се сместени главната куќа, куќата за гости и неколку помошни објекти, овоштарник и органска градина за зеленчук.
Славната оскаровка на имотот има и студио за јога, просторија за гледање филмови, простор за играње „бочи“ и врвно опремени штали за коњи.
Внатрешноста е уредена во бохо шик стил, а може да се пофали со дизајнерска кујна, неколку спални соби и неодамна реновираните бањи уредени во винтиџ стил.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

ТРОГАТЕЛЕН АПЕЛ ОД ЕДНА МАЈКА: „Вашите 100. денари значат живот на нозе за Кристијан!“

Скоро секој ден сме сведоци на трогателни апели од родители за помош во лекувањето на …