(ФОТО) ЧУДНА ЖИВОТНА СУДБИНА – Од светска вицешампионка до порно – актерка: Затворот и го променил животот!

Некои спортисти едноставно не умеат да се прилагодат на животните услови по завршувањето на кариерата. Една од нив е холандската гимнастичарка Верона ван де Лур чиј живот е како од ноќен кошмар…

Животните патишта на спортистите се често непредвидливи. Особено тоа се однесува на спортистите кои се натпреваруваат во спортови каде што нема премногу пари, а животот на холандската гимнастичарка Верона ван де Лур е како од ноќен кошмар.

Холанѓанката на голмите натпреварувања константно освојувала медали, беше вицешампионка во светот, но се’ тргна удолу во 2011 година.
Таа била обвинета за уцена на повозрасен пар кој го навредила и поради тоа минала два месеци во затвор.
По излегувањето од зад решетки започнала бизнис, прво со соблекување пред камера, а потоа и со снимање на филмови за возрасни.

View this post on Instagram

Enjoy your day 😊💋

A post shared by Verona van de leur (@veronagymnast2) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ЗА 5. ГОДИНИ ОД БЕЗДОМНИК ДО МИЛИОНЕР: На 17. останал на улица а потоа смислил ГЕНИЈАЛЕН ПЛАН – Ова се неговите 5. совети за успех!

Хари Сандерс има само 22. години и веќе е извршен директор на компанија. Сепак, животот …