Нашите 100 денари за Лидија значат нормален живот: Да и помогнеме да се спаси од парализа!

Потребни сме и на Лидија Ристевска која боледува од мултиплекс склероза во многу напредната состојба и предизвикува целосна парализа, тешкотии со дишење и многу други проблеми.
Собрана е само половина од потребната сума, но недостигаат уште 23.000 евра.
Да ја покажеме нашата хумана страна и да донираме на отворените донациски броеви:
143 121 Телеком
143 474 Вип
Итна е и неодложна само трансплатација со матични клетки за состојбата. Третманот се извршува во Русија и е 45.000 евра односно со сите трошоци над 50.000 евра. Од потребната сума собрано е само 50%.

Да помогнеме Лидија да се спаси од парализа. Закажаниот третман во месец јуни не се реализираше, бидејќи не беа собрани потребните средства. Дали наредната ќе се реализира зависи од нас!
Состојбата е доста загрижувачка и пожелно е што побргу да се направи.
Нашите 100 денари за Лидија нормален живот значат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Најубава посна бајадера со лешници: Може да стои и’ една недела а не го менува вкусот!

Кој вели дека не може да се ужива во деновите на пост? Состојки: 150 мл …