Втората половина на август ќе донесе големи промени за два знака!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Полека и’ август влегува во втрата третина нос е чини дека после 15. август за само два знака ќе се случат големи промени…
Стрелец
За она што досега мислевте дека никако не ви оди од рака, во втората половина од месецот сеосема ќе се смени. Ќе станете поцврсти, поодлучни и помалку ранливи. Не се двоумете да превземете крупни чекори и во емотивниот живот и на работа. Пријателите ви се голема поддршка, не заборавајте.

Водолија
Крупни промени ве очекуваат по 15 август. Можна е понуда за нова работа. На оние кои се родени во втората декада, едно патување сосема ќе им го смени животниот тек. За Водолиите, втората половина на август е идеална за решавање на некои животни прашања, како на пример промена на местото на живеење или одлука за стапување во брак.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Никој нема да ве навреди како НИВ: Најлоши ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ кои никој не може да смисли

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …