(ФОТО) 53. годишната Синди Крафорд во мини бикини и’ понатаму изгледа како супермодел

Еден од најславните супермодели од деведесеттите и понатаму може да се пофали со тело подготвено за модна писта.
53. годишната Синди Крафорд на својот профил на Инстаграм објавила фотографија во костум за капење и ги воодушевила обожавателите со манекенската линија на која не може да и конкурира ниту нејзината наследничка, 17. годишната Каја Гербер.

View this post on Instagram

A little bit of lake light ✨🇨🇦

A post shared by Cindy Crawford (@cindycrawford) on

Во минијатурно бордо бикини Синди се пофалила со тенкиот струк, цврсти стомачни мускули и, со својот најславен атрибут, долги и вити нозе и не убедила дека педесеттите се нови деведесетти.
Смелата фотографија за кусо време собрала десетици илјади лајкови, а фановите во коментарите не го криеле воодушевувањето од нејзината беспрекорна фигура која, како што неодамна открила, ја должи на редовното вежбање, и тоа истите оние вежби кои ги правела во раните деведесетти кога објавила и ВХС касета.
А, ако ви треба доказ дека во последните 20. години воопшто не се променила, погледнете ја нејзината стара фотографија во бикини која пред оваа, најновата, ја објавила на Инстаграм.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Најубава посна бајадера со лешници: Може да стои и’ една недела а не го менува вкусот!

Кој вели дека не може да се ужива во деновите на пост? Состојки: 150 мл …