(ФОТО) БРАВО: Обожавателите забележале дека глумицата има здравствени проблеми за да таа почне сериозно да се лекува!

Иако не ја открила точната дијагноза со која се соочила, според некои податоци, една од осум жени во животот развиваат нарушување на тироидната жлезда…
Актерката Дениз Ричардс ја променила исхраната откако нејзините фанови воочиле дека нејзината тироидна желзда е зголемена и ја предупредиле на тоа.
“Неколку од вас ме предупредија за штитната жлезда и бевте во право. Го игнорирав проблемот до овој момент”, искрено признала Дениз на Инстаграм.

Иако не ја открила точната дијагноза со која се соочила, според некои податоци, една од осум жени во животот развиваат нарушување на тироидната жлезда.
Ричардс, ваквиот проблем ја довел до промена на исхраната. Со тоа, таа повеќе не консумира глутен и тоа покажало резултати.

“Веднаш забележав промени”, му одговорила актерката на еден фан кој ја прашал колку време ѝ требало за да воочи промени.
Меѓутоа, „Scientific American” пишува дека не постојат многу докази кои укажуваат дека безглутенската исхрана може да помогне во решавање на проблемите со работата на штитната жлезда. Затоа, ако се борите со истиот проблем, најдобро решение е да се посоветувате со доктор.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Боки 13 си дојде дома: Судот го испрати во домашен притвор

Бојан Јовановски, попознат како Боки 13, ќе биде префрлен од притвор во истражниот затвор во …