(ФОТО) Градови на љубовта: Овие романтични места во Европа морате да ги посетите!

Без разлика дали сте за вљубени или само сакате да патувате, овие дестинации ќе ве фасцинираат…
Ако планирате бегство од секојдневниот живот или можеби сакате да ја изненадите другата половина, изненадувањето во форма на патување што ќе го паметите цел живот, размислете за овие дестинации за кои велат дека се најромантични.
Венеција
Венеција е италијански град кому романтиката практично му е второ име.
Иако е првенствено позната по масовниот туризам и неговите многу атракции,овој град е всушност една од најдобрите светски дестинации за вљубените парови.
Романтиката избива од секој агол, а секој што ја посетува Венеција останува вечно за вљубен во нејзината убавина.
Санторини
Овој грчки остров е вистински скапоцен камен на европската романтика и е една од најбараните дестинации во светот погодна за свадби.
Грците особено ја потенцираат убавината на фантастичните зајдисонца. Неговите автентични куќи во карактеристичните сини и бели бои, но и удобната клима и убавината на природата го прават вистински град на убовта.
Париз

Ниту еден список на романтични места не би бил комплетен без Париз.

Главниот град на Франција е еден од најпосетуваните градови во светот и неговиот сјај е безвременски. Дозволете си да уживате во шампањ под Ајфеловата кула или да го посетите познатиот Молин Руж.

Островот Капри

На светот има малку романтични места  како што е италијанскиот остров Капри, особено поради речиси нереалната убавина на Сината лагуна.

Овој остров е идилично место за создавање спомени со некој близок.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Каква е поврзаноста помеѓу контактот со очи и заљубеноста? Научниците имаат интересни одговори!

Се прашувате дали личноста што ви се допаѓа ги споделува вашите чувства? Психологијата вели дека …