Дневен хороскоп за среда, 07.08.2019: Денешниот убав аспект ни донесува успеси, мотивација, оптимизам и енергија – преиспитајте ја врската и не бидете своеглави!

Лав
Работа
Не дозволувајте одредени коментари да ве исфрлат денес од рамнотежа. Обидете се да се контролирате затоа што некој намерно ве провоцира.
Љубов
Донесовте погрешна одлука и сега се каете. Повикајте ја саканата личност и обидете се да ја исправите грешката.
Здравје
Имунитетот ви е во пад.
Девица
Работа
Вие сте многу несигурни а немате причина за тоа. Имате впечаток дека соработниците не ве прифаќаат и тоа ве прави нервозни.
Љубов
Претеравте со обвиненијата на штета на вашиот партнер. Ви недостасува трпеливост и толеранција.
Здравје
Ќе ви годи да релаксација.
Терезија
Работа
Ако сте во приватниот бизнис, избегнувајте какви било финансиски трансакции денес. Обидете се да направите реорганизација.
Љубов
Ако сте осамени и имате потреба од емотивна приврзаност, денес е вистинското време за ново запознавање.
Здравје
Добро се чувствувате.
Скорпија
Работа
Ќе имате корист од инвестирање во туѓ бизнис, а не од парите што ги вложувате во бизнисот. Важно е да бидете во контакт со доверливи луѓе.
Љубов
Можете лесно да започнете авантура со личноста со која работите. Конечно ќе го препознаете она што ви треба.
Здравје
Добро се чувствувате.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Во овие три хороскопски знаци се раѓаат најголемите женкари

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …