(ФОТО) Скромната Јелена Ѓоковиќ: Носи едноставни и ефтини здолништа

Сопругите на најпознатите тенисери во светот не се разликуваат само со начинот на однесување туку и со својот стил на облекување.
И’, додека Мирка е секогаш стокмена и елегантна па макар била и на тениски меч, Јелена Ѓоковиќ се однесува малку послободно кога станува збор за облеката. Па, така во британските медиуми било поставено прашањето за нејзиното здолниште со кое прошетала по плажа на Марбелја во друштво на сопругот.Имено, Јелена е во некакво тексас здолниште но иако станува збор за парче од Стела Макартни сепак не е скапо како што може да се претпостави за брендираните парчиња.
Здолништето е од рециклиран материјал и чини само 55. долари, околу 3.000 денари. Како сопруга на тенисер кој само од турнири има заработено повеќе од 136. милиони долари би можело да се каже дека Јелена е скромна во облекувањето.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Ова е новата куќа на Џенифер Лопез и Бен Афлек: Има теретана и 24 бањи

Долго време бараа куќа од соништата, се пишуваше за купување неколку вили, но дури сега …