(ФОТО) ТОЈ Е НАЈПЛАТЕН ГЛУМЕЦ во светот: Само минатата година заработил 124 МИЛИОНИ ДОЛАРИ!

Тој е роден за чуда и рекорди…Кога гледате некој негов постар филм не ви паѓа на памет дека тој е најплатениот актер за минатата година…Човек кој е свесен за својот момент и го користи до максимум!
Кога станува збор за Холивуд и филмската индустрија тука е ранг листата за најплатени актери. Двејн “The Rock“ Џонсон се наоѓа на 15-то место на листата на „Форбс“ за најплатени луѓе за 2018-та година.
„Форбс“ објавиле дека 124 милиони долари заработил во 2018-та година, а тоа е цифра која е достоинствена за гордеење. Актерот на својот Инстаграм профил ја споделил веста и ја искористил приликата да ја изрази својата благодарност за успехот и посветеноста на тешката работа.
Неговата присутност во медиумите во голем дел е заслужна за тоа што тој заработува толку многу пари, но и блокбастерите кои ги снима, а во кои заработува и по 25 милиони долари од улога.

View this post on Instagram


🙏🏾 I work extremely hard but never anticipated (in my wildest dreams) I’d become the highest paid actor in Forbes’ history. I don’t have a Harvard MBA, but my business philosophy and acumen has been sharpened over time and thru failure. My goal when I was wrestling in flea markets for $40bucks per match (well before the bright lights of the @wwe) is still the exact same goal I have today – ALWAYS put my AUDIENCE FIRST. I have one boss – the world. Send you home happy, and I’ve done my job. I’m the dude who started w/ $7bucks. I’m grateful to the bone and hungry to the core. #MakingForbesHistory #AudienceFirstPhilosophy #FleaMarketDreams #HardestWorkerInTheRoom

A post shared by therock (@therock) on


Покрај тоа, тој има седмоцифрена бројка следбеници на социјалните мрежи, па неговите објави не само што ги запознаваат фановите со неговата работа и планови туку претставуваат и одличен извор на заработка. Цифрата од 128 милиони долари е голема, но тоа е заработка само во 2018-та година.

Во 2019-та година го снимил филмот „Џуманџи“ и „Хобс и Шо“, а ќе глуми и во филмт „Ballers“. Во оваа година досега заработил 89.4 милиони долари, а неговата вредност по 25 години долга кариера е проценета на околу 280 милиони долари, додека пак неговата вредност според пишувањето на списанието „Форбс“ изнесува 165 милиони долари.

View this post on Instagram

Just wrapped JUNGLE CRUISE, for DISNEY and had to shift major gears and to start filming season 5 of BALLERS for HBO. This series has been a helluva learning curve to produce and star in — but what will always matter most is you guys making us HBO’s #1 highest rated 30min show for years now. THANK YOU for rockin’ with us. I loved every minute of playing this character, “Spencer Strasmore” because we’re exactly one in the same. We look you directly in the eyes when we shake your hand. If we give our word to get something done – it gets done. If you cross us, we rip your jugular out. And there’s no problem that tequila (and maybe a few pills) can’t help fix 😈🥃 #ballers #season5 #hbo #RoyceDa65

A post shared by therock (@therock) on

Со оглед на тоа што во иднина го очекуваат уште многубројни проекти и соработки со многу спонзорски куќи, актерот до крајов на годинава уште повеќе ќе го зголеми своето богатство. Почнал да вложува во бизнис, па така неодамна станал делумен сопственик на брендот „Vos Vod“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Андреа се надева дека ќе ја претставува нашата земја на Евровизија со Circles

Circles се вика песната на Андреа која влезе во најтесниот круг од 6. песни за …